14.-15.5.2016 Mloci – první voda

20160514_145631

Huráááá !!! To bylo radosti, když Mloci o vodě slyšeli, pro spacáky běželi a pádla v rukách drželi. Tolik na úvod 🙂 Ve skutečnosti se v sobotu u klubovny scházíme ve standardní sestavě. Nakládáme raft a vše potřebné a vyrážíme směr Dvůr Králové nad Labem. Před ČOV nafukujeme raft, oblékáme se do vodácké garderóby a loučíme se se Sherpou. Počasí nám přeje a voda je opravdu ZW, a tak pádly pouze čechráme vlnky, které se na častých volejích úplně ztrácejí. Kde chybí vlnky, musíme zabrat. První přenášení. Přes řeku je na štorc strom a pro raft je to neprůjezdné. Po druhé přenášíme v Žirči a do třetice ve Stanovicích. Dále to do Brodu hrneme na svalstvo 🙂 Brod > konečná. Čistíme, balíme, odjíždíme směr Mostek. U klubovny střídáme vodáckou výbavu za výbavu turistickou a jdeme na obhlídku letošního tábořiště (přísně tajné ;-)). Po příchodu vaříme gáblík, prohlížíme, zkoumáme tábořiště, ale nakonec vyhrává opět Labe a (více na fotkách). Noc +2°C. Všem se spalo bez větších potíží, nadešel čas na čerstvý malinový čajíček a horkou polévku. Balíme, uklízíme a odcházíme směr domov.
Počasí nám přes děsivou předpověď dopřálo nádherný víkend, děkujeme. ↑

Fotky nejen z plavby ZDE.