17.10.2015 Výprava ČaŽ do PCE

DSCF502417. října ráno jsme konečně zase jednou vyrazili do světa vláčkem. Čekalo nás “město perníku”, kde jsme na zámeckých valech vloni se skautskými benjamínky zasadili morušovník. Museli jsme si zajet “našeho” listnáčka zkontrolovat, když se blíží Den stromů, jestli dobře prospívá. Nyní můžeme v klidu říci, že v je pořádku a o pár větviček povyrostl. Na zámku jsme navštívili rovněž výstavu “Letí šíp savanou” věnovanou trampingu. Fenoménu, který má v Čechách zhruba stejně dlouhou historii jako skauting a také se nás (starších) během života dotkl či prostřednictví zážitků rodičů a prarodičů dotýká. Po opuštění zámeckého areálu vedly naše kroky k soutoku Chrudimky a Labe, kde jsme tiše “záviděli” ty úžasné možnosti pro všechny, kteří mají v lásce vodní živel. Čolci i žabky se krásně vyřádili na novém dětské hřišti v parku Na špici, omrkli jsme, alespoň zvenčí, klubovnu pardubických vodních skautů a pak už jsme zamířili zase zpátky na nádraží. Myslím si, podle reakcí účastníků, že každý z nás na výpravě prožil něco, co ho potěšilo. (I byť jen obyčejné uzlování, ovšem ve vlakovém vagónu, mělo nebývalý úspěch :-))

Fotografie z výpravy ZDE