Tábor KAL 2015

WP_20150807_19_03_27_Pro

Druhý letošní tábor, tentokrát čtrnáctidenní, pro světlušky, vlčata a skauty, se konal na přelomu července a srpna. Kalské údolí se proměnilo v zemi vikingů a jejich vládce, Olaf, musel volit, který z jeho pěti synů si zaslouží převzít vládu. Mezi sebou tak po mnoho dní zápolilo pět skupin, nesoucích jména nejznámějších severských ohů.Tábor byl plný vikingských zbraní, bojové taktiky a vzájemných utkání všeho druhu. Především však vítězila moudrost, spolupráce, lidskost a soucit. Vždyť i nejvyšší severský bůh, Ódin, vyměnil kdysi svoje levé oko za dar moudrosti. Již poměrně dlouho je všeobecně znám fakt, že vikingové byli prvními objeviteli Ameriky několik století před Kolumbem. Není tedy divu, že i u Kalu došlo k setkání a posléze k souboji s indiány. Domorodý lid byl však pokořen pouze ve sportovních kláních, například v tradiční vikingské hře kubb. Vítězná skupina Heimdall prokázala, že její členové jsou skutečnými bojovníky a mohou se směle chopit vlády.

Fotky od Škvarka můžete zhlédnout ZDE, fotky od Pepy ZDE a od Aleše ZDE.