28.9.2023 Napříč Prahou – přes tři jezy

Každý slavil čtvrteční státní svátek jinak. Nám se podařilo sestavit posádku, která vyrazila na největší každoroční vodáckou akci v ČR, “Napříč Prahou – přes tři jezy”. Na start nastoupili kluci a holky v kategorii D – Mistrovství ČR v pádlování na P550, dospělí, a to ve složení: kapitán Škvarek na kormidle, rover Eda – pravý háček, rangers – Naty + Doubek a skautka Eliáš – levý háček. Před vyplutím ještě kapitán absolvoval asi osmikilometrový běh Prahou z místa parkování na Císařskou louku, kde se šlo na vodu :-). Ačkoli naše posádka plula po krásných místech, kochat se rozhodně nestihla. Nešlo o kategorii volné splutí, ale o regulérní skautský závod, probíhající za přísných pravidel. Skauti z Mostku při svém prvním setkání s hlavním městem na mokrý způsob získali krásnou bramborovou medaili. Třetí místo jim uteklo o pouhých deset vteřin. Uvidíme za rok :-). A-hoj!

P.S.: V pátek pak cítili závodníci po těle mnoho svalů, o kterých do té doby téměř nevěděli, ale nezůstali sedět doma. Vyjeli s Vodáckým spolkem Triton na pohodové splutí části Úpy z České Skalice do Jaroměře. Tentokrát přišly ke slovu naše modré kánoe. Potom ještě následovala oddílová skautská schůzka. Zvládli jsme vše :-).

Napøíè Prahou – pøes tøi jezy 2023

Fotky zde >>>ZDE<<<