27.5.2023 Přechod Jestřebích hor

Bylo nám potěšením zúčastnit se 26. ročníku Přechodu Jestřebích hor. Vydali jsme se z Malých Svatoňovic na rozhlednu Žaltman a odtud k Jestřebí boudě, kde došlo k setkání skautů a skautek z mnoha míst. Nechyběla výroční razítka, vyměňování pamětních kartiček, skautské hry v přírodě… Dále jsme pokračovali k Markoušovické rozhledně. Cestou jsme prozkoumávali velké množství řopíků, v různém stavu se nacházejících. Došli jsme do Petříkovic a potom ještě kousek do Lhoty u Trutnova, kde se nám naskytla úžasná příležitost prohlédnout si zevrubně pěchodní srub vybudovaný na počátku května 1938. Jeden z nadšenců, který stavbu již několik let rekonstruuje, viděl náš zájem, pozval nás dovnitř a dostalo se nám úžasného výkladu. Co víc jsme si mohli přát.

fotky >>>ZDE<<<