Den zamyšlení 2023 Náš svět, naše pokojná budoucnost – životní prostředí a mír

Užili jsme si mezinárodní skautský svátek, i když s malým zpožděním, který každoročně připadá na 22.2., den narození BP a Olave. Provázel nás příběh Miku z letošního balíčku od WAGGGS. Snažili jsme se pochopit provázanost v rámci ekosystému a význam každého organizmu v něm. Pokusili jsme se uklidnit chvějící se matku Zemi “hudbou” přírodnin. Pomohli jsme Amritě dotvořit chybějící část lesa, přispět svojí společně nakreslenou zahradou. “A tak Miku začala kráčet po světě a vyprávět příběhy o neuvěřitelných způsobech, jak lidé chrání životní prostředí – a také o tom, jak ho ohrožují – aby bylo životní prostředí navždy v bezpečí.” … a my budeme přírodu pozorovat, poznávat, sdílet vědomí o její kráse a jedinečnosti, budeme ji bránit, ne jí ubližovat. Jejích darů si vážíme, jsou vzácné. Nesmíme dopustit zbytečné plýtvání. Děkujeme.

fotky >>>ZDE<<<