18.2.2023 Velká šifrovací hra aneb hon na pašeráka papoušků

Jedné únorové soboty, osmnáctého, se skupina skautů z našeho oddílu vydala společně s ostatními skauty a skautkami ze střediska do Dvora Králové nad Labem odhalit identitu pašeráka papoušků. Když jsme dorazili na místo, do safari, úvodní setkání proběhlo v budoucí expozici… (čeho, prozrazovat nebudu:-)). Proč budoucí? Není totiž ještě zpřístupněna běžným návštěvníkům. Nicméně, právě tam nám byly sděleny veškeré důležité informace k odhalení pachatele. Na úvod dokonce promluvila,
i když jen přes video, ředitelka Zoo ze seriálu Zoo, Marie Roklová. Všechny dokumenty se šiframi jsme měli u sebe, s instrukcemi jsme byli obeznámeni a byl čas vyrazit. Hra probíhala tak, že jsme vyluštili, kam máme jít, posbírali písmena či jiné věci, co na nás na přísně tajných místech čekaly,
a postupovali dál. Některé úkoly nám daly opravdu zabrat, ale s pomocí výborné komunikace s hlavními organizátory, Méďou a Táňou, jsme skoro všechno nakonec zvládli. Skoro všechno proto, že poslední úkol jsme nestihli celý. Nakonec se nám ho však přeci jen podařilo dokončit, a to spolu s ostatními, když jsme se zase sešli na stejném místě jako na začátku. Velice příjemná byla možnost si hezky v teple sednout, nabídnout si sušenku, kousek jablíčka a kdo chtěl, dokonce i Coca Colu. Odborník nás provedl prostorami budoucí expozice. Bylo to opravdu zajímavé. Mohli jsme si podrbat leguána (moc se mu to líbilo, což dával najevo zavřenýma očima a vypláznutým jazykem), prohlédnout si sice spící, ale i tak roztomilé ježky a pomazlit se s morčaty nebo korálovkou. Akci zakončila opět ředitelka Marie svým poděkováním skatům za jejich skvělou práci a hned, jakmile jsme po sobě řádně uklidili a rozloučili se, každý se vydal zase svojí cestou. A-hoj, Eliáš.

fotky >>>ZDE<<<

další fotky >>>ZDE<<<