28.10.2021 Výprava za T.G.M

Naše republika slaví narozeniny a my jsme slavili s ní. Vydali jsme se do Jaroměře za T.G.M. Nejprve jsme navštívili železniční muzeum. Salonní vůz pana prezidenta, který dostal T. G. Masaryk ke svým osmdesátým narozeninám, sice mezi exponáty nebyl :-), ale i tak jsme si prohlídku moc užili. Dále naše kroky směřovaly do Josefova. Bylo nádherně. Doslova jsme se brodili zlatým podzimním listím až k cíli dnešní výpravy, k bustě prezidenta Osvoboditele. Zapálili jsme svíčky v barvách trikolóry a přečetli si dopis na místě nalezený, skautům určený. Vyzýval nás ke službě vlasti, k naplňování skautského slibu a zákona. Z dopisu jsme si na cestu domů vzali lístek s Masarykovými slovy :”Člověk si musí najít svou cestu. Jestli ji opravdu hledá, najde ji velmi brzy. Potom se jí ale už musí držet, nebo zabloudí.” Kéž nezabloudíme.

fotky >>>ZDE<<<