16.1. – 24.1. 2021 Sněhoví kamarádi a stopování

Po pozvánce k účasti na ” Maratonu psaní dopisů” a “Ptačí hodince” přišly na řadu dvě nové zimní výzvy. Počasí skautským bráškům i sestřičkám přálo, pročež se pustili do sochání ze sněhové hmoty a vydali se do lesa stopovat (nejen) lesní zvěř. Výchozím bodem byla oddílová klubovna, cíl putování představoval pramen nad Medvědicí. Cestou zaznamenali kluci a holky otisky lidské i zvířecí. Jednalo se o šlápoty-boty, běžky, pneumatiky, srnčí kopýtka (možná také jedna jelení), stopy divočáků, psů, pařátky ptačí, nožky zaječí, tlapičky kuní…, byla toho spousta. Co se sněhových kamarádů týče, objevili se mezi nimi jednak klasičtí sněhuláčci, ale také sněhová zvířátka, některá dokonce barevná. Všechny výtvory byly krásné. Nejoriginálnějšími jsme shledali pestrou lišku a želvičku z dílny sourozenců Hakenových. Díky patří každému z kamarádů, který neváhal a výzvy úspěšně splnil. Pokud někomu baciláci znemožnili vyrazit ven, ať není smutný, příště se jistě zadaří :-).

Fotky >>>ZDE<<<