10.-11.6.2017 Chrostíci v Chlumci nad Cidlinou

P6100400Slíbená víkendovka nejmenších skautů konečně tady. Vydáváme se do Chlumce nad Cidlinou, tak trochu oplatit návštěvu tamních brášků a sestřiček u nás. Je krásně a ve vláčku pohoda. Škvarek frčí na místo citroušem, s bagáží, proviantem, pramicí a veškerým vybavením. Áňa mu pomáhá, jsme moc rádi, že vyrazila také. Od chlumeckého nádraží nás vedou dál šipky, hledáme dopisy s úkoly a dostáváme se na zámek Karlova Koruna, jehož park je obydlen spoustou pohádkových bytostí, pávů, nevěst 🙂 … Zvládáme i prohlídku zámku. Potom pokračujeme po šipkách na Smetánku, tábořiště chlumeckých skautů a jejich budoucí loděnici. Společně s Járou a částí jejího oddílů Stopařů také navštěvujeme místa pověstmi opředená a hraběcí bažantnici. Tam se nám věnuje další skautský (velký) bráška, Medvěd. Díky, Medvěde. Na Smetánce je krásně, spíme v chatičkách a v neděli dopoledne vyplouváme na Cidlinu. Čas ale utíká rychle, po obědě musíme balit a pospíchat na vlak domů. Všechno hezké jednou končí. Moc děkujeme Jáře, Veverce, Puštíkovi… za jejich pomoc, milou společnost, za vše.

Fotky >>>ZDE<<<