23.4. Svátek sv. Jiří

DSCF0136V neděli odpoledne jsme se sešli u klubovny, členové oddílu i jejich rodiny, a společně jsme oslavili svátek skautského patrona, sv. Jiří, který letos připadá na pondělí. (Na většině místech ve světě se Jiřímu vzdává hold 23.4., u nás však ctíme také sv. Vojtěcha a sv. Jiří obsadil den následující, tedy 24.4. Měli jsme to načasované výborně!) Zavzpomínali jsme na loňské sněhové přeháňky ve stejném jarním čase. Letos přišly zase :-), ale my to nevzdali, vytrvali a sluníčka se také dočkali. K milému setkání patřilo hraní na draky, samozřejmě, opékání hadů (kdy jindy by měli vylézt, než na sv. Jiří, ačkoliv hladká mouka je v obchodech k dostání celoročně), povídání s přáteli a známými, mlsání dobrůtek od maminek přinesených, malování rytířských štítů či střelba na hladového draka. Ještě nesmíme zapomenout říci, že u příležitosti mezinárodního skautského svátku byli ošátkováni noví, nejmladší členové oddílu z družiny Chrostíků, Martínek, Daneček, Dominiček a Eliška. Jsme rádi, že bylo vidět mnoho úsměvů ve tvářích a aprílové počasí většinu lidí od tradiční akce neodradilo. Děkujeme za dobrou společnost :-).

Několik fotek >>>ZDE<<<