25.1.2020 Chlumecké budkování

Využili jsme pozvání kamarádů, skautských vedoucí Médi a Járy, a vydali jsme se do Chlumce nad Cidlinou na třetí ročník tamního Budkování. Z našeho dvorského střediska vyrazili také zástupci 3., 7. a 8. oddílu. Nejenže všichni účastníci pomáhali ptáčkům, čistili budky, připravovali je na možné další hnízdění či zavěšovali budky nové, děti také během celodenní akce sbíraly odpadky, šifrovaly, plnily rozličné úkoly, poznávaly opeřence v obrazech, zvucích i podle stop. Na závěr bylo skautům, jak malým tak velkým, odměnou něco pro ptáčky, samozřejmě. (Tedy krom prima zážitků a pocitu spojenosti z dobře odvedeného díla). Domů jsme se rozjeli s pytlíky semínek a s tukovými kuličkami, aby se ptactvo nebeské přes zimu udrželo v kondici a mohlo pak na jaře s písní na … zobáčku vyvést mladé. Děkujeme, Méďo, Járo (Puštíku), pěkně jste nás utahali :-), ale co teprve ta kupa práce, kterou vy jste si se vším dali.

Fotky >>>ZDE<<<

Tento záznam byl publikován v Výpravy . Uložit odkaz do záložek.