17.11.2018 Sametka ve Vrchlabí

Je 17. listopadu, jsme svobodní, skauting není na černé listině, máme různá vyznání, můžeme vyslovovat bez obav své myšlenky, můžeme diskutovat, můžeme spoustu věcí, ale nic z toho není samozřejmostí. Stále je za co bojovat, oč usilovat. Demokracie je křehká. Vytváříme ji my všichni. Díky bratru Dingovi jsme si i letos ve Vrchlabí připomenuli události, které se staly 17. listopadu před  (téměř neuvěřitelnými) 29 lety. Čas velmi letí a paměť je krátká, musíme ji trénovat. Během hry, zvané “Sametka”, i ta nejmladší generace, pro níž je přelom osmdesátých a devadesátých let minulého století hlubokou historií, nasála trochu atmosféry tehdejších listopadových dní. Snad si skauti, světlušky, vlčata – žabičky, čolci alespoň částečně uvědomili, že šlo tenkrát o hodně, o celý jejich současný život.

Fotky >>>ZDE<<<

Tento záznam byl publikován v Ostatní . Uložit odkaz do záložek.