20.10.2018 Cesta časem aneb nejen 100 let republiky – výprava čolků, žabek a skautů

Sešli jsme se dnes u pekárny a přišpendlili si každý lipový lísteček, je přeci mezinárodní den stromů. Budeme tedy vystupovat jako “přírodovědný spolek”. Snad se tak vyhneme obvinění z nedovoleného shromažďování a špiclové, tajní nám dají pokoj. Vyhlášení republiky je na spadnutí, musíme být opatrní. Vydáváme se na cestu časem, dějinami našeho státu. Ostražitost je na místě. Skauti pomáhali sice rodící se republice, jsou jí věrní stále, ale v průběhu let byli mnohokrát pronásledováni a jejich organizace zakázána. Hledáme ukryté zprávy, které obsahují zásadní data z historie. Pomáhá nám tabulka s nákresy 11 stanovišť, kde máme pátrat. Po nalezení všech dopisů dále putujeme na místo našeho loňského a předloňského tábora, k soutoku Labe a Pilníkovského potoka. Plno krásných vzpomínek se nám honí hlavou, trochu si zadovádíme, nezapomínáme ovšem na to hlavní. Cestou nalezená data rozmístíme do časové osy, jednu si vytvoříme i z nás samých :-), doplníme letopočty svého narození, probereme stáří prababiček apod. Sto let, je dlouhá doba? Jak se to vezme. Nakonec se ještě rozloučíme s památnou lípou. Tento nádherný strom zažil mnohem víc než “jednu republiku”, tolik lidských pokolení… Pro nás však nastává chvíle návratu, tak zase někdy A-HOJ!

Fotky >>>ZDE<<<

Tento záznam byl publikován v Výpravy . Uložit odkaz do záložek.