2.6.2018 Páté Národní Oldskautské Jamboree v Miletíně

Od pátku 1.6. do neděle 3.6.2018 probíhá v Miletíně již páté setkání oldskautů z celé naší země (ale potkali jsme také bratra a sestru z Polska, sestru ze Slovenska…). Nahlédli jsme alespoň na pár chvil. Bratři a sestry v Miletíně zářili úsměvy, srdečností, radostí, bylo krásné s nimi pobýt. Měli tu čest, setkat se také s nejstarším žijícím českým skautem, bratrem Hroznýšem. Letos na jaře oslavil své 101. narozeniny, přežil i gestapo a komunistický lágr. Jestli tedy někdo může postihnout a hodnotit 100 let republiky, je to právě on. Bratr Hroznýš vychovával především vlčata, svým příkladem ale ve skutečnosti vychovává všechny, kteří chtějí vidět a slyšet. Konat dobro, k tomu nás dnes nabádal. Dobré skutky, od těch nejnepatrnějších, mohou pomáhat měnit svět k lepšímu. “Každý den vykonám alespoň jeden dobrý skutek.”, tak zní denní příkaz skautů.

Fotky >>>ZDE<<<