28.4.2018 Oslavy Sv. Jiří, patrona skautů a skautek

V sobotu odpoledne uspořádal 3. oddíl ve spolupráci dětskou šermířskou skupinou Legenda Aurea oslavy svátku Sv. Jiří. Akce se konala u altánu v Schulzových sadech ve Dvoře Králové a přilákala asi 150 lidiček. Náš oddíl vypomohl stanovištěm, kde se malí návštěvníci trefovali míčky do draka (jen namalovaného, bez obav, žádné zvíře netrpělo). Dále si u nás mohli vybarvit obrázek rytíře, najít cestu Jiřího k drakovi skrze papírové bludiště nebo složit dohromady rozkouskovanou skautskou lilii. Dvorské světlušky připravili lovení rybiček a zase jiné skládanky. Dále mohli zájemci poznávat přírodniny, prozkoumat podsadový stan, vyzkoušet si zbroj, střílet z luku či z kuše a ještě se naučit pár šermířských triků. Šermíři předvedli divákům několik soubojů. Velmi pěkně hrála středověká hudba a kromě tohoto duševního pokrmu bylo k dispozici příchozím i občerstvení pro hladová bříška, mlsné jazýčky a vyprahlá ústa, zajistil TUBRODEL. Vyvrcholení oslav představoval vítězný souboj Jiřího s drakem.